Поради батькам.

Поради батькам, як одягати дитину взимку.

Напевно, в житті кожної мами мав місце такий епізод: сніговий зимовий день, малюк радісно проситься на прогулянку, передчуваючи задоволення від катання на санях або гри в сніжки. А в цей самий час розгублена матуся з сумом розглядає гардероб свого чада. Вона намагається підібрати такий варіант одягу, щоб уже напевно бути впевненою: застуда не підступитися. У голові один і той же питання: чому буквально три тижні тому в такий же чудовий зимовий день ваш карапуз застудився, незважаючи на те, що був одягнений у дві шапки — хутряну і в’язану, двоє штанців, три светри і пуховик? Спробуємо розібратися.

Почнемо з фізіологічних особливостей організму малюка. По-перше, набагато ніжніша порівняно з дорослою людиною шкіра: вона тонша, до того ж багатшими сальними і потовими залозами, а також кровоносними судинами. Внаслідок цього у дитини набагато сильніше тепловіддача, тим більше що відношення маси тіла у нього до площі поверхні шкіри абсолютно інше, ніж у дорослої людини. Так, у дорослого на 1 кілограм маси тіла припадає 221 кв. см. поверхні тіла, а, наприклад, у шестирічної дитини — 456! Інтенсивний кровообіг — ще одна з причин швидкого охолодження. Тільки уявіть: шкіра дорослої людини містить третину всієї крові, в той час як у малюка до половини усього об’єму крові може насичувати судини, що лежать близько до поверхні тіла! Весь обсяг нашої крові здійснює коло кровообігу за 33 секунди, а у трилітки — за 15 секунд.

Ось чому до покупки зимового одягу для дитини потрібно підійти з особливою ретельністю, одягати дитину потрібно строго за розміром (а не навирост). Пам’ятати, що у кожного віку свої особливості, і чим менше малюк, тим більше теплозахисними повинні бути його зимові речі.

Тепер про те, у що потрібно одягнути дитину. По-перше, заведіть правило: ніяких подвійних сорочок, штанів і інш. Дитині повинно бути тепло, але ні в якому разі не важко: інакше він просто спітніє, потім швидко переохолоджуватиметься, що неминуче призведе до застуди (у кращому випадку). По-друге, нехай одяг буде вільним, не стискує рухів, але не занадто просторим, інакше під нього буде «гуляти вітерець». Натуральна білизна з льону, фланелі або байки збереже тепло і дозволить шкірі дихати, що якраз і необхідно під час зимової прогулянки. А ось білизна з додаванням вовни, особливо у занадто активних дітей, може сприяти появі алергії!

Під час сильних морозів мами повинні одягати дитину тепло, проте деякі закривають своїм чадам рот шарфом. Цього робити не можна ні в якому разі! Адже якщо у дитини ніс не закладений, він буде нормально дихати і без шарфа. А при закладеності носа ротове дихання призведе до зволоження тканини. Краще перед прогулянкою подбайте про нормальне носове дихання малюка і візьміть у дорогу носову хусточку.

Ще одна батьківська помилка стосується укутуванню шиї малюка. Тут проходять великі вени і артерії, що розширюються від надлишкового тепла. До голови, особливо якщо на ній дуже тепла шапка, і до шиї посилюється приплив крові. В результаті — перегрів, підвищене потовиділення. Але найголовніше — цей приплив здійснюється за рахунок відтоку від верхніх і нижніх кінцівок. І тут відбувається переохолодження. Такий дисбаланс температур, природно, тягне за собою самі неприємні наслідки. Ось чому в відсутність вітру не варто піднімати воріт куртки або пальто, обмотувати шийку дитини кількома витками шарфа.

Якщо ваш непосида — любитель лижних прогулянок або катання на ковзанах, підберіть йому теплу, але в той же час легку, дихаючу одяг. Для цих цілей пуховик набагато краще, ніж пальто, яке багато важить і погано провітрюється (а значить, дитина сильно потіє).

Особливу увагу приділіть взуттю малюка. Адже, як би добре він не був одягнений, промоклі або просто замерзлі ніжки обов’язково стануть причиною застуди, грипу або ангіни. Якщо ви хочете надійно захистити ноги малюка від вологи, придбайте для нього взуття з простроченою нитками підошвою. Уникнути зайвого ковзання — найбільш частої причини зимових травм — допоможе рел*єфна підошва.

Під час активних ігор, таких, як сніжки, катання з гірки, ліплення сніговика дітки часто переохолоджують ручки, так як їх рукавиці повністю спочатку просочуються снігом, а потім промокають — адже сніжок неминуче розтане від тепла долоньок. Пам’ятаючи про це, візьміть з собою хоча б ще одну пару запасних рукавиць.

Щоб уникнути обвітрювання ніжної шкіри, нанесіть на відкриті її ділянки дитячий крем. Але не пізніше, ніж за півгодини до прогулянки, щоб не випарувалися частинки води, що містяться в кремі, на морозі вони перетворяться на лід. А це може закінчитися обмороженням. Губи — найбільш ніжна частина тіла, найчастіше схильна до пересихання, тим більше, що малюки дуже часто облизують їх. Тому візьміть з собою на прогулянку спеціальний бальзам або гігієнічну помадку. Ну а після прогулянки незайвим буде напоїти крихітку теплим чаєм або молоком з медом, це прекрасно зігріє його і допоможе імунній системі.

Ну що ж, тепер можна спокійно вирушати гуляти, як одягати дитину, ви вже знаєте. І не забудьте: спільні ігри батьків і малюка сприяють поліпшенню взаємин, підняттю настрою, що, як стверджують лікарі, також допомагає зміцненню іммунітета. Маємо надію, що наша порада батькам, як одягати дитину взимку і робити це без шкоди здоров’ю, допоможе вам визначитися з гардеробом малюка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *